• ul. Buska 14, Białystok
  • info@shsg.pl
  • 72 150 27058

Dla każdego dziecka z ADHD, sport ma wiele do wniesienia do stołu. Aktywna praca wymagana przez sport daje niesamowite ujście dla nadpobudliwych skłonności dziecka z ADHD, ale zasady gry uczą dzieci kontrolować swoje motywacje. Sport dodatkowo rozwija pewność siebie, pomaga dzieciom budować trwałe więzi i kultywować istotne cechy, takie jak kontrola i trudna praca. Jednak nie wszystkie gry są przydatne dla dzieci z ADHD, szczególnie w przypadku, gdy nie wiedzą, jak kontrolować swoje wskazania. Zajęcia grupowe mogą być rozczarowujące dla osób, które mają bezradną koordynację lub ograniczoną zdolność do koncentracji. Stąd, dzieci z ADHD rozwijać, gdy grają pojedyncze gry. Oto pięć najlepszych gier dla młodzieży z ADHD.

Walka wręcz

Hand to hand fighting jak aikido, kung fu, i karate są niesamowite decyzje dla każdego młodego człowieka z ADHD. Nie tylko techniki walki są rzeczywiście poważne; wiele uwagi poświęca się opanowaniu, porządkowi i szacunkowi dla przeciwnika. Zajęcia odbywają się w grupach, ale każdy dzieciak dostaje pojedyncze wskazówki od wychowawcy. Podczas gdy dziecko z ADHD może wymagać wsparcia na początku, jego pewność siebie będzie wzrastać, gdy będzie gromadzić paski, nagrody i inne solidne oznaki osiągnięć.

Piłka nożna

W przypadku, gdy koordynacja ruchowa Twojego dziecka jest wyjątkowo akceptowalna i gdy dana osoba ma władzę nad niektórymi skutkami ubocznymi ADHD, rozważ aktywność grupową, taką jak piłka nożna. Wytyczne są naprawdę podstawowe i istnieje wiele szans na naukę – na początku, wszystkie dzieci mają możliwość wypróbowania wszystkich pozycji. Niezaangażowany, młody człowiek może również pracować nad radzeniem sobie z piłką, a nie po prostu plunking dół i fantazjowania. Dzieci z ADHD uczą się korespondencji, umiejętności słuchania, zdolności manualnych oraz gry w grupie poprzez zajęcia grupowe takie jak piłka nożna.

Pływanie

Amerykański pływak olimpijski Michael Phelps miał ADHD, ale to nie przeszkodziło mu w zdobyciu złotej nagrody. Podczas spotkania powiedział, że pływanie zachęciło go do kontrolowania efektów ubocznych. Pływanie daje mnóstwo rzeczywistej pracy i pokazuje dziecko do zera w na ich własnej wystawie zamiast być przekierowane przez opozycję. Zajęcia z pływania mogą być również zabawne, z mnóstwem gier i wyścigów dodanych w środku okrążeń.

Jazda konna

W przypadku, gdy Twój młody człowiek kocha zwierzęta, może on dobrze sobie radzić z jazdą konną. Pomimo faktu, że nie jest to tak naprawdę eskalowane jak większość gier, jazda konna może pokazać dziecko do blokowania na przerwach, skrupulatność, i obowiązek. Oprócz tego, że dzieci uczą się jak jeździć na kucyku, będą też instruowane jak skupić się na kucyku i jak przechowywać sprzęt.

Podnoszenie ciężarów

Zastanów się nad tym, aby trener fitness pracował z Twoim dzieckiem nad indywidualną grą, jaką jest podnoszenie ciężarów. W tej grze chodzi o coś innego niż tylko przenoszenie ciężarów; każde spotkanie koncentruje się wokół różnych grup mięśniowych, a dziecko będzie podchodzić do wykonywania różnych zadań, takich jak skakanie po linie, bieganie po torze lub wykonywanie wolnych ciężarów. Podnoszenie ciężarów podobnie pokazuje młodemu człowiekowi, jak monitorować postępy, śledzić nagłówki i stosować się do codziennej praktyki.

RELATED ARTICLES

Pięć najlepszych sportów dla dzieci z ADHD

Dla każdego dziecka z ADHD, sport ma wiele do wniesienia do stołu. Aktywna praca wymagana przez sport daje niesamowite ujście dla nadpobudliwych skłonności dziecka z ADHD, ale zasady gry uczą dzieci kontrolować swoje motywacje. Sport dodatkowo rozwija pewność siebie, pomaga dzieciom budować trwałe więzi i…

Leave a Reply

Your email address will not be published.